slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5

فرم اطلاع‌رساني

كاربر محترم و گرامي در صورت تمايل فايل فرم‌اطلاع‌رساني ذيل را دانلود و بعد از تكمیل، به آدرس ايميل انتشارات صراط: author@seratpub.com ارسال نمايد.

 

 

برای مطالعه بیشتر روی Read more در زیر کلیک کنید

سي دي «راز دعا»

لوح فشردۀ «راز دعا» سلسله­ گفتارهاي دكتر عبدالکریم سروش مي‌باشد كه در ماه مبارك رمضان سال 1394 و 1395 ارائه و گردآوری شده و اینک در اختيار مخاطبان عزیز قرار مي‌گيرد.

برای مطالعه بیشتر روی Read more در زیر کلیک کنید

 

چاپ جديد دو كتاب از دكتر سروش دباغ در انتشارات صراط

پس از انتشار «فلسفه لاجوردی سپهری»،  نشر «صراط» در ماه‌های آینده دو کتاب جدید سروش دباغ، تحت عناوین «در باب فلسفه تحلیلی: با محوریت ویتگنشتاین» و «زمزمۀ بیکرانی: پیام سالکان برای زمانۀ ما» را منتشر خواهد کرد.

درگذشت آقاي سيدوهاب قياسي

درگذشت معلم، نويسنده و پژوهشگر فرهيخته استاد سيدوهاب قياسي كه عمر پربركت خويش را در تعليم، تدريس و خدمت به فرهنگ سپري نمود را به جامعه فرهنگي كشور و خانواده محترم‌شان تسليت عرض مي‌نمايم. ايشان مؤلف كتاب (مكاتبات منثور و منظوم شعرا و فضلاي نامي ايران «اخوانيات و سلطانيات») مي‌باشند كه توسط انتشارات صراط در سال 1394 چاپ گرديد.

10 % تخفيف محصولات فرهنگي صراط

متقاضيان محترم مي‌توانند همه‌روزه به جزء روزهاي تعطيل رسمي با مراجعه به فروشگاه داخلي انتشارات صراط (به آدرس: تهران، ميدان فلسطين،‌ خيابان طالقاني غربي، خيابان سرپرست شمالي، كوچه تبريز، پلاك 19 از ساعت: 30/8  لغايت 30/17) جهت خريد محصولات فرهنگي، از تخفيف 10 %  بهرمند شوند،

برای مطالعه بیشتر روی Read more در زیر کلیک کنید

سي دي «بوي خدا»

مســــت و خنـدان ز خرابات خدا مــی‌آیــی

بــر شر و خیر جهان همچو شرر می‌خندی

همچو گل ناف تو بر خنده بریده‌ست خـــدا

لیک امروز مهــا نـــوع دگـــر مــی‌خنـدی

باغ با جمله درختـان ز خزان خشک شدـند

ز چه باغی تو که همچون گل‌تر می‌خنـدی

تو چو ماهی و عـدو سوی تو گر تیر کشـد

چو مه از چرخ بــر آن تیر و سپر می‌خندی

  مطالب شورانگیز اين سخنراني، چنان گرم در كنار هم نشسته و راه قرب و طریق وصل و رسم عاشقی چنان آتش‌فشاني به راه انداخته كه به مخاطب جان تازه‌اي مي‌بخشد.

برای مطالعه بیشتر روی Read more در زیر کلیک کنید

 

مكاتبات منثور و منظوم

در ادبيات فارسي، مكاتبات اعم از سلطانيّات و اخوانيّات بخش جذّاب آثار منظوم و منثور شعرا و فضلاي ايران به شمار مي‌آيند.

برای مطالعه بیشتر روی Read more در زیر کلیک کنید

فلسفه لاجوردي سپهري

این کتاب عموماً شامل مقالاتی است دربارۀ شعر و عرفان سپهری که در سالیان اخیر نگاشته شده‌ است. اگر بخواهیم از حدود و ثغور سلوک معنوی در جهان راززدایی شدۀ کنونی ذیل سنت ایرانی ـ اسلامی سراغ بگیریم و مؤلفه‌ها و مقومات آن را برشمریم، نباید سپهری و میراث معنوی ماندگار او را نادیده انگاریم.

برای مطالعه بیشتر روی Read more در زیر کلیک کنید

سي دي «شمع مستان»

اي شمـــع مستان، وي ســرو بستان                   تــا كي ز دستــان؟ آخر وفـــا كن

بگــريست بــر ما، هــر سنگ خارا                   اين درد مــا را، جــانــا! دوا كــن

لوح فشردۀ «شمع مستان» سلسله­‌گفتارهاي دكتر عبدالکریم سروش درباب اندیشه­‌های مولانا است که در یازده جلسه (1389-1394) گردآوری شده و اینک در اختيار مخاطبان عزیز قرار گرفته است. در نظر مولانا، دنيايي كه در آن به سر می­بریم همچون دريای مواجی است كه پيوسته در جوش و خروش است و انسان در دل تلاطم­های این دریای مهیب باید ره به رهایی پیدا کند.

برای مطالعه بیشتر روی Read more در زیر کلیک

سخنراني «حديث نعمت»

سي دي سخنراني جديد دكتر سروش تحت عنوان (حديث نعمت  به همراه سخنراني‌هاي: «همت و قناعت، ماهيت مرگ و معاني و تقدير رزق) در فروشگاه انتشارات صراط  آماده ارائه مي‌باشد.

برای مطالعه بیشتر روی Read more در زیر کلیک کنید

 

صفحه‌ها